Останні новини
Червень 5, 2016 - 23-річна невістка прокурора Янка виявилася міліонером!
Травень 26, 2016 - На тітушко-охоронця Закарпатського прокурора подали заяву про злочин до ГПУ!
Травень 22, 2016 - Тітушка Закарпатського прокурора Янка у м. Яремче намагався побити журналістів та активістів (ВІДЕО)
Травень 19, 2016 - В Ужгороді депутат підстрелив громадського діяча і стріляв у іншого депутата
Травень 6, 2016 - Прокуратура Закарпаття “кришує” кримінал ужгородських депутатів та забудовників
Травень 4, 2016 - Новий сайт Ужгородської міської ради коштував 54 тис. грн.
Квітень 22, 2016 - СПИСОК БЕЗДІЯЛЬНОСТІ ПРОКУРОРА ЯНКА!!
Квітень 11, 2016 - В Ужгороді відбулося загальноміське віче
Березень 30, 2016 - Як бюджет м.Ужгород втратив понад мільйона гривень
Березень 26, 2016 - Контрабанду на Закарпатті “кришує” МВС, СБУ та Прокуратура області!?
Березень 25, 2016 - Приватні вулиці для обраних в Ужгороді
Березень 17, 2016 - Ужгородська міська рада закуповує “золоті” дорожні знаки
Березень 16, 2016 - Як отримати безкоштовні ліки в Ужгороді
Лютий 6, 2016 - Що ти, друже, робив тут, поки я там воював?
Лютий 1, 2016 - Рік по Дебальцеву: кілька історій про вихід з оточення
Лютий 1, 2016 - В Ужгороді горить ТЦ “Україна”
Січень 19, 2016 - Ужгород – “місто-сад”, від якого залишився лише спогад
Січень 6, 2016 - Що робити якщо Ви не отримали субсидію?
Січень 6, 2016 - Депутати вимагали звільнити Анатолія Ковальського з посади директора ЖРЕРУ
Жовтень 22, 2015 - У соцмережах опублікували відео, як “європеєць” Волошин обкрадав своїх працівників (ВІДЕО)

В Ужгороді активісти з’ясували, що влада «люково» бреше, і подали 80 заяв у ДАІ (ВІДЕО) (ДОКУМЕНТИ)

Як вже повідомляло Закарпаття онлайн, 11 лютого 2013 року громадські активісти Ференц Бакі, Роман Молдавчук, Олександр Броді, Ярослав Козич та Олександр Пересоляк звернулися до мерії Ужгорода із вимогою закрити 106 відкритих люків та люків зливових каналізацій, відсутність кришок та решіток на яких була виявлена за наслідками проведеного огляду. При цьому активістами було оглянуто тільки близько 10 відсотків вулиць Ужгорода.

У своїй бездіяльності керівники виконавчих органів Ужгородської міської ради, як завжди, почали шукати «крайніх» – нібито Держказначейство не пропускає необхідні платежі, а міліція потурає численним крадіжкам кришок люків.

Небезпечний люк на вулицях м.Ужгород

Небезпечний люк на вулицях м.Ужгород

Директор Департаменту міського господарства Ужгородської міської ради Олексій Касперов письмово повідомив, що на 2013 рік програмою благоустрою міста передбачено кошти в сумі 477 500 гривень на придбання та встановлення решіток зливової каналізаційної мережі, при цьому скаржаться на те, що станом на 15 листопада року Ужгородське міське відділення держказначейства України не забезпечує своєчасне фінансування, що призводить до затримки зі встановленням відсутніх люків та решіток. «Вішаючи лапшу на вуха» в таких офіційних відповідях, Директор департаменту навіть не може правильно вказати назву органу та взагалі не знає про те, що функції фінансування покладені саме на виконавчі органи ради та підконтрольний йому Департамент, а Управління державного казначейства у м. Ужгород Закарпатської області казначейства (правильна назва органу) здійснює функції розрахунково-касового обслуговування (тобто, проводить платежі) на підставі наданих тим же Департаментом чи іншими виконавчими органами міської ради платіжних доручень.,

Та, як виявляється з офіційної відповіді Управління державного казначейства у м. Ужгород, з моменту видачі міським головою усного розпорядження про усуненнянебезпеки в місті Ужгород в вигляді відкритих люків оглядових колодязів та решіток вуличної зливової каналізаційної мережі 16 жовтня та до завершення відведеного на його виконання терміну – 20 жовтня, ні Департаментом міського господарства, ні будь-якими іншими виконавчими органами Ужгородської міської ради та підприємствами, що є одержувачами коштів бюджету міста Ужгород, жодного платіжного доручення з призначенням платежу встановлення люків, решіток зливної каналізаційної мережі до Управління державного казначейства подано не було.
Проте за цей час Управлінням державного казначейства у м. Ужгород на підставі платіжних доручень, що були надані Директором Департаменту міського господарства Ужгородської міської ради, без будь-яких проблем були проведені платежі в сумі 646787 грн на виконання іншої частини програми благоустрою міста. Так Департамент не забув сплатити кошти за санітарну обробку доріг, зимове утримання доріг, озеленення та отримання зелених насаджень, прочищання зливової каналізації тощо…

Ще більш цікава ситуація у нашому місті із крадіжками люків та решіток, на які скаржаться посадовці Ужгородської міської ради. Як письмово повідомив активістам міський відділ міліції,з 2010 року по 2013 рік за фактами крадіжок люків та стічних решіток подано близько 117 заяв про злочин, із яких розкрито майже половину. Однак постає запитання: куди ж ділися решта більш ніж 400 люків та зливових, якщо заяви про їх викрадення до міліції не подавалися? Адже, як повідомлялося раніше, тільки за офіційними відомостями, наявними в Ужгородській міській раді, в м. Ужгород відсутні 522 кришки на оглядових колодязях та решітки каналізації. Чи випадково не сталося так, що їх придбання та встановлення на вулицях міста Ужгорода протягом років відбувалися тільки на папері?

Дивним залишається той факт, що єдиним органом, який не надав відповіді про те, що саме ним зроблено на усунення цієї ситуації та зменшення аварійності на дорогах, є саме ДАІ, що уже більше ніж 7 днів не може дати відповідь на поданий запит, який повинен був бути розглянутий, а запитувана в ньому інформація надана протягом 48 годин. Що суттєво, саме на органи ДАІ покладено обов’язок та повноваження складання адміністративних протоколів про вчинення правопорушень з даного питання.

Вважаючи, що міська влада елементарно «вішає на вуха лапшу» городянам, активісти подали до ДАІ близько 80 скарг по кожному окремому факту порушення з проханням скласти на відповідальних осіб адміністративні протоколи за ст. 140 КУпАП. Активісти сподіваються, що їх скарги будуть розглянуті міським відділом ДАІ, а винні особи будуть покарані. А ДАІ в такий спосіб нарешті виконає покладені на неї завдання, склавши та передавши до суду відповідну кількість протоколів, адже кожний люк, що залишився відкритим, є окремим правопорушенням, що передбачає складення окремого протоколу.

Нагадаємо, з метою недопущення трагічних наслідків на взірець того, що стався в Львові, де загинув хлопчик, що впав в відкритий оглядовий колодязь, недбало залишений комунальниками, 16 жовтня 2013 року міський голова Ужгорода Віктор Погорелов на засіданні виконавчого комітету Ужгородської міської ради дав дорученняпро усунення небезпеки в місті у вигляді відкритих каналізаційних люків та зливової каналізації. Вказане доручення міського голови в визначений ним строк до 25 жовтня виконано не було, а тому, за звичною для міста практикою, термін виконання доручення було продовжено ще на 20 днів, про що було повідомлено на засіданні виконавчого комітету Ужгородської міської ради 30 жовтня 2013 року.

 

Інтернет-видання «Закарпаття онлайн»

Related Articles