УжНУ – занепад і корупція!
Перед тим, як черговий раз на місяць зникнути з роботи, Смоланка В.І. несподівано вигулькнув на місцевому телеканалі, де близько години плутано та незгарабно вводив в оману телеведучу та глядачів.
Розповідаючи про вочевидь провальну вступну кампанію Ужгородського національного університету, він старанно оминав неприємні статистичні показники. Наприклад, той неспростовний факт, що відколи його було всаджено в керівне крісло університету, кількість осіб, що навчаються в УжНУ щорічно зменшується. Підтвердженням цьому є офіційна інфографіка розміщена на веб-ресурсі abit-poisk.org.ua.
Цього ж року, окрім цих втрат, вища освіта Закарпаття, завдяки недолугому менеджменту в УжНУ, зазнала серйозного іміджевого удару. Кращі абітурієнти, котрі не збиралися миритися з падінням рівня освітньо-наукової діяльності та тотальною корупцією в стінах університету, вирішили надати перевагу іншим ВНЗ, в результаті чого було втрачено 500 бюджетних місць .
Розповідаючи про незначне зростання вишу у невизнаному гамузовому рейтингу ТОП-200, Смоланка заявив, що консолідований рейтинг складається з таких основних складових – рейтинг вишу в топ-200 українських університетів та рейтинг Webometrics. Однак, ректор забув повідомити, що цього року Ужгородський національний університет втратив 19 позицій, та зайняв аж 45 місце за версією Webometrics. А зростання на декілька позицій у рейтингу ТОП-200 зумовлено лише вибуттям з нього ряду потужніх університетів Донецької та Луганськоі областей. До слова, Закарпатський художній інститут опинився на 16 сходинок вище за УжНУ.
Прорікши загальновідомий факт про те, що у всьому світі наука фінансується з грантів, керманич соромязливо приховав від громадскості інформацію про хід розслідування кримінальних проваджень порушених за фактами розкрадання грантів в УжНУ (обналічку грантових коштів, через підставних фізичних осіб-підприємців з метою подальшого їх привласнення).
Щодо прозорості використання державних та студентських коштів, варто також додати, що цього року, згідно з даними аналітичного центру CEDOS, показники індексу прозорості УжНУ погіршилися більше ніж у два рази.
Не моргнувши оком керманич присвоїв собі заслуги уряду Угорщини з покращення умов проживання невеликої частини студентів.
Насправді в гуртожитках університету кричуще не дотримуються санітарні норми та температурний режим, цвіте плісінь, гуляють таргани, відсутня гаряча вода, аварійні санвузли.
Цьогорічні першокурсники УжНУ були шоковані занедбаним станом гуртожитків.
Найвидатнішим своїм досягненням очільник УжНУ вважає розміщення 20 млн грн УжНУ на депозитному рахунку УкрГазБанку, заявляючи про дохід від 18% річних.
Однак, станом на момент розміщення коштів, курс долару до національної валюти складав $1 = 11.4 грн, а на момент закінчення депозиту один долар коштував 26.2 українські гривні..
Спокусившись на відкат від керівництва банку у 5% так званої агентської винагороди, всього за рік, Смоланка знецінив студентські кошти майже на 600 тисяч $.
Вже другий рік кошти вишу “заморожені” на рахунках банку, при катастрофічному стані матеріально-технічної бази. Жага до наживи звела нанівець надії про суттєве покращення умов навчання та проживання студентів, збільшення розміру заробітніх плат працівників та науково-технічне переозброєння вишу.
Про тотальну корупцію та зложивання керманичів УжНУ регулярно пишуть регіональні та всеукраїнські ЗМІ. До слова, у зв’язку з набуттям суспільного резонансу, 19 вересня до УжНУ висадився десант членів Державної інспекції навчальних закладів України. Злякавшись перевірки, Смоланка В.І. втік у відпустку, залишивши колектив вишу розхльобувати заварену ним кашу. Незважаючи на вимоги громадскості та запевнень у прозорості , підсумковий акт роботи інспекціі до цих пір очільниками вишу не оприлюднено!