Останні новини
Червень 20, 2016 - Закарпатські активісти “штормили” Генеральну прокуратуру України (ВІДЕО)
Червень 5, 2016 - 23-річна невістка прокурора Янка виявилася міліонером!
Травень 26, 2016 - На тітушко-охоронця Закарпатського прокурора подали заяву про злочин до ГПУ!
Травень 22, 2016 - Тітушка Закарпатського прокурора Янка у м. Яремче намагався побити журналістів та активістів (ВІДЕО)
Травень 19, 2016 - В Ужгороді депутат підстрелив громадського діяча і стріляв у іншого депутата
Травень 6, 2016 - Прокуратура Закарпаття “кришує” кримінал ужгородських депутатів та забудовників
Травень 4, 2016 - Новий сайт Ужгородської міської ради коштував 54 тис. грн.
Квітень 22, 2016 - СПИСОК БЕЗДІЯЛЬНОСТІ ПРОКУРОРА ЯНКА!!
Квітень 11, 2016 - В Ужгороді відбулося загальноміське віче
Березень 30, 2016 - Як бюджет м.Ужгород втратив понад мільйона гривень
Березень 26, 2016 - Контрабанду на Закарпатті “кришує” МВС, СБУ та Прокуратура області!?
Березень 25, 2016 - Приватні вулиці для обраних в Ужгороді
Березень 17, 2016 - Ужгородська міська рада закуповує “золоті” дорожні знаки
Березень 16, 2016 - Як отримати безкоштовні ліки в Ужгороді
Лютий 6, 2016 - Що ти, друже, робив тут, поки я там воював?
Лютий 1, 2016 - Рік по Дебальцеву: кілька історій про вихід з оточення
Лютий 1, 2016 - В Ужгороді горить ТЦ “Україна”
Січень 19, 2016 - Ужгород – “місто-сад”, від якого залишився лише спогад
Січень 6, 2016 - Що робити якщо Ви не отримали субсидію?
Січень 6, 2016 - Депутати вимагали звільнити Анатолія Ковальського з посади директора ЖРЕРУ

Прокурор Закарпатської області «кришує» берегівський термальний басейн чи просто не в курсі, що це роблять його підлеглі?

1326964395_12Нещодавно Ужгородською правдою було опубліковано текст колективної заяви про невиплату заробітних плат працівникам берегівського термального басейну, які незважаючи навіть на наявність судових рішень до сьогоднішнього дня не можуть отримати заробітної плати. В зазначеній заяві мова йшла про невиплату заробітних плат та про явні ознаки вчинення теперішнім керівництвом берегівського термального басейну діянь за які статтею 175 «Невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат» Кримінального кодексу України передбачено покарання в вигляді  позбавлення волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. І це все незважаючи майже на мільйонну місячну виручки даного підприємства від продажу білетів на басейн, проживання в готелі, діяльності ресторану про яку нещодавно зазначалось інтернет виданнях !!!

Нагадаємо, що без виплати заробітної плати та розрахунку на даному підприємстві залишилось понад 50 родин на загальну суму близько 500 тис. гривень

З надією на вирішення питання про невиплату заробітної плати працівники УСБ «Закарпаття» звернулись з відповідною Колективною заявою безпосередньо до прокурора Закарпатської області Олега Сидорчука з проханням: «терміново вжити стосовно Підприємства об’єднання громадян експлуатаційно-виробниче підприємство “УЧБОВО-СПОРТИВНА БАЗА “ЗАКАРПАТТЯ” Всеукраїнське фізкультурно-спортивне товариство «КОЛОС» Агропромислового комплексу України та його посадових осіб заходів спрямованих на виплату нам заробітної плати, перевірити куди та на що використовуються кошти підприємством та чому не виплачується належна нам заробітна плата та не видаються довідки про її розрахунок, чому до державної виконавчої служби не повернуто рішення судів про стягнення заробітної плати в зв’язку з відміною ліквідації,   а також перевірити дії посадових осіб підприємства на наявність ознак діянь відповідальність за які передбачена ст. 175 Кримінального кодексу України»

Заява прок002 Заява прок003

Відповідь прокуратури Закарпатської області за підписом начальника відділу з питань розгляду листів та прийому громадян старшого радника юстиції В. Фрицюк просто шокувала працваників, адже згідно її змісту працівників разом з їх колективною заявою просто «відфутболили» до інспекції з охорони праці та перевірити дії кервіництва басейну на наявність ознак кримінально караних діянь очевидно просто «забули», як і перевірити на що витрачаються кошти призначені в першу чергу на виплату боргів по заробітних платах.

Заява прок004

А тим часом, поки працівників з їх зарплатою «посилають» з однієї установи в іншу керівництвом термального басейну – УСБ «Закарпаття» на чолі з не до кінця легітимним директором Оленою Вітрук  (призначення якої не затвердила президія Товариства ВФСТ «КОЛОС») та її заступником «нещодавним борцем за повернення басейну у власність громади Берегова» – депутата берегівської міської ради від Єдиного Центру Валерія Боровського здійснюється «викачування коштів з підприєства» на утримання хоронної фірми «СЕНК» в сумі 37 тис. гривень на місяць, спонсорська підтримка будіельних робіт, яка напевне є необхідна для «налагодження співпраці з міською владою» щоб та можливо не питалась про порушення екологічного законодавства, «вирішуються» багатотисячні матеріальні допомоги київському товариству ВФСТ «КОЛОС» необхідні можливо для пришвидшення вирішення питання призначення Олени Вітрук на посаді директора басейна та хто зна на що іще, але не на виплату заробітної плати…

IMG_1876IMG_1878 Заява прок005

Тож очевидно, що варто нагадати положення чинного законодавства України, яким регулюється обов’язок з виплати заробітної плати та встановлено відповідальність за його порушення:

Частиною 5 ст. 97 Кодексу законів про працю України встановлено: «Оплата праці працівників здійснюється в першочерговому порядку. Всі інші платежі здійснюються власником або уповноваженим ним органом після виконання зобов’язань щодо оплати праці»

Частиною 3 ст. 15 Закону України «Про оплату праці» встановлено: «Оплата   праці   працівників   підприємства   здійснюється  в  першочерговому    порядку.    Всі    інші   платежі   здійснюються  підприємством  після  виконання  зобов’язань  щодо  оплати  праці.»

Стаття 175. Кримінальний кодекс України

Невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат

1. Безпідставна невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої установленої законом виплати громадянам більш як за один місяць, вчинена умисно керівником підприємства, установи або організації незалежно від форми власності чи громадянином – суб’єктом підприємницької діяльності, – карається штрафом від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

2. Те саме діяння, якщо воно було вчинене внаслідок нецільового використання коштів, призначених для виплати заробітної плати, стипендії, пенсії та інших встановлених законом виплат, -

карається штрафом від тисячі до півтори тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Боровський

Далі буде…