Останні новини
Червень 20, 2016 - Закарпатські активісти “штормили” Генеральну прокуратуру України (ВІДЕО)
Червень 5, 2016 - 23-річна невістка прокурора Янка виявилася міліонером!
Травень 26, 2016 - На тітушко-охоронця Закарпатського прокурора подали заяву про злочин до ГПУ!
Травень 22, 2016 - Тітушка Закарпатського прокурора Янка у м. Яремче намагався побити журналістів та активістів (ВІДЕО)
Травень 19, 2016 - В Ужгороді депутат підстрелив громадського діяча і стріляв у іншого депутата
Травень 6, 2016 - Прокуратура Закарпаття “кришує” кримінал ужгородських депутатів та забудовників
Травень 4, 2016 - Новий сайт Ужгородської міської ради коштував 54 тис. грн.
Квітень 22, 2016 - СПИСОК БЕЗДІЯЛЬНОСТІ ПРОКУРОРА ЯНКА!!
Квітень 11, 2016 - В Ужгороді відбулося загальноміське віче
Березень 30, 2016 - Як бюджет м.Ужгород втратив понад мільйона гривень
Березень 26, 2016 - Контрабанду на Закарпатті “кришує” МВС, СБУ та Прокуратура області!?
Березень 25, 2016 - Приватні вулиці для обраних в Ужгороді
Березень 17, 2016 - Ужгородська міська рада закуповує “золоті” дорожні знаки
Березень 16, 2016 - Як отримати безкоштовні ліки в Ужгороді
Лютий 6, 2016 - Що ти, друже, робив тут, поки я там воював?
Лютий 1, 2016 - Рік по Дебальцеву: кілька історій про вихід з оточення
Лютий 1, 2016 - В Ужгороді горить ТЦ “Україна”
Січень 19, 2016 - Ужгород – “місто-сад”, від якого залишився лише спогад
Січень 6, 2016 - Що робити якщо Ви не отримали субсидію?
Січень 6, 2016 - Депутати вимагали звільнити Анатолія Ковальського з посади директора ЖРЕРУ

Медична мафія не спить!

 Михайло Поляк, головний лікар обласної інфекційної лікарні (фото YouTube)
Михайло Поляк, головний лікар обласної інфекційної лікарні (фото YouTube)
 Роман Іванович Шніцер , начальник обласного управління охорони здоров’я (фото www.mukachevo.net)
Роман Іванович Шніцер , начальник обласного управління охорони здоров’я (фото www.mukachevo.net)

Питання вірусних гепатитів в засобах масової інформації піднімалося неодноразово, особливо в світлі того, що в Закарпатській області та місті Ужгороді склалася катастрофічна ситуація із цим захворюванням.

Як виявляється у нашій області захворюваність по вірусним гепатитам у 20 разів вище загальноукраїнського показника. Надзвичайно складна ситуація з вірусним гепатитом С, адже захворювання не має жодних проявів, до моменту повного знищення печінки. Всі шанси отримати зараження цим вірусом має людина яка відвідала стоматолога, гінеколога, салон татуажу та пірсингу. Із зареєстрованих 545 хворих по місту Ужгороду та Закарпатській області близько 100 осіб мають цироз печінки.  Вартість лікування від віросного гепатиту складає понад 100 тис. грн.

Головна проблема полягає в тому, що влада не надає цьому питанню жодної уваги і навіть ті кошти які виділенні на лікування даних пацієнтів, таємничо «розчиняються» не знаходячи тих, кому вони життєво необхідні.

Так за інформацією з районних відділів охорони здоров’я за два роки деякі райони не отримали жодної гривні на лікування пацієнтів, хоча хворих по районах чимало, зокрема: Воловецький, Іршавський, Міжгірський, Перечинський. Загрозлива ситуація склалася в Хустському районі, де із 149 зареєстрованих пацієнтів лікування отримало лише 5 осіб. Не краще ситуація і у Виноградівському районі де лікування отримали 2 пацієнта з 49. Масштаби проблеми демонструє наступна таблиця, складена за результатами відповідей з районів та інформації наданої управлінням охорони здоров’я Закарпатської ОДА.

 

Район

Кількість хворих (згідно відповідей районів)

Реєстровані пацієнти

Надано лікування

1

Бер

егівський

33

48

2

2

Свалява

47

17

1

3

Хустський

149

68

5

4

Виноградівський

49

33

2

5

Ужгородський

138

87

6

7

Ужгород

311

255

25

8

Іршавський

33

47

0

9

Міжгірський

10

29

0

10

Перечинський

11

18

0

Розподіл коштів проводить маловідома комісія, яка приймає вердикт, хто буде жити і лікуватися а хто ні.  В комісії по розподілу препаратів не має жодної людини, яка мала б можливість висловити інакшу точку зору, стосовно пацієнта, там всі «свої». У зв’язку з необґрунтованими відмовами в прокуратурі міста Ужгорода вже є ряд скарг, після чого до пацієнтів надходять телефонні дзвінки з пропозиціями прибути для «вирішення» питання по лікуванню гепатиту.

До складу комісії також є питання, бо всі учасники мають пряму залежність від керівництва охорони здоров’я області, жодного представника медичної громадськості, представників з районів. Окрім того, в складі комісії є три особи з прямим родинним зв’язком, батько, дочка та невістка, Поляк М.А., Поляк В.М., Поляк І.М. В складі комісії відбулися зміни тільки після того як питання набуло розголосу.

Однак цього лікарські верхівці Закарпаття здалося замало… Для реалізації в подальшому схеми ручного розподілу дорого вартісних препаратів для лікування гепатитів, керівництво УОЗ обмежує доступ пацієнтів до медичної допомоги, надаючи виключне право лікування хворим які звернулися в обласну інфекційну лікарню. Зазначені дії керівництва управління охорони здоров’я порушують право пацієнта на вільний вибір лікуючого лікаря та доступ до медичної допомоги.

На зазначені порушення звернули увагу активісти «Демократичного Альянсу» та звернулися до прокуратури Закарпатської області з вимого перевірити та вжити заходів для відновлення порушених  прав пацієнтів.

Вважаємо, що всі не байдужі люди, пацієнти, лікарі, повинні надати цьому питанню виключну важливість. Дану тему представники Демократичного Альянсу беруть під особистий контроль та пропонують: терміново створити Громадську раду при Департаменті охорони здоров’я, припинити непрозорий розподіл коштів для лікування гепатитів, надати можливість доступу до медичної допомоги всім хто цього потребує.

 

Для довідки:

Заступник начальника управління охорони здоров’я закарпатської ОДА Брич В.Д, 06.05.2014 підписав наказ №210-О «Про внесення змін до наказу УОЗ Закарпатської ОДА від 29.08.2012 року №517-О «Про створення комісії щодо призначення лікування пацієнтів хворих на хронічні гепатити В і С»», який дає можливість продовжувати «дерибан» обласних коштів, що призначення для лікування пацієнтів з хронічними гепатитами В і С.

 

Скарга до Прокуратури Закарпатсської області

Скарга до Прокуратури Закарпатсської області