Ужгородський прокурор Кириленко як фактор розповсюдження наркоманії
В соціальній мережі Фейсбук на сторінці «Підслухано Перечин» в статті «Чому на Закарпатті процвітають дитяча наркоманія та токсикоманія» неведено доволі болісну статистику, згідно якої Перечинський район знаходиться на четвертому місці в області за кількістю осіб, що перебувають на обліку наркологічного диспансеру, а враховуючи те, що Перечинський район є одним з наймеших в області за кількістю мешканців можна дійти сумного висновку, що даний район є лідером серед всіх районів Закарпатської області по показнику кількості перебуваючих на наркологічному обліку на кількість мешканців та посідає перше місце!
Цілком логічно було б вважати, що на заваді розповсюдженню наркоманії стоять правоохоронні органи в першу чергу поліція та прокуратура, які щороку звітують про чергове зменшення кількості злочинів. Так, про чергове зменшення злочинності та збільшення розкриття злочинів нещодавно на сесії Ужгородської міської ради урочисто звітував прокурор міста Ужгорода Дмитро Кириленко в підпорядкуванні якого перебуває Перечинський відділ прокуратури …
Показовим прикладом такої несамовитої боротьби є судова кримінальна справа № 304/813/15-к в матеріалах якої зазначено, що в ході санкціонованого обшуку, проведеного 22 червня 2015 року за клопотанням старшого слідчого, погодженого прокурором Дмитром Кириленком під час проведення операції «Мак 2015» в місті Перечин було виявлено цілу нарколабораторію з наявними в ній 47 рослинами коноплі висотою до 1,7 метра та пакетами сухої подрібненої речовини рослинного походження, яка згідно висновку експерта виявилась особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено – канабісом загальною масою в перерахунку на суху речовину 11,9800 г., приміщення цієї нарколабораторії було обладнано електрообладнанням для вирощування рослин в штучних умовах, рослини освітлювались натрієвими лампами денного освітлення, також був наявний значний запас мінеральних добрив та підготовлені горшки з грунтом для висадження нової партії рослин, стіни та підлога лабораторії були обтягнутими плівкою. Наслідком представництва прокуратурою інтересів можливо держави та підтримання державного обвинувачення в суді став вирок у справі № 304/887/15-к, яким суддя Перечинського районного суду 14 серпня 2015 року визнав власника будинка в якому було облаштовано дану нарколабораторію винним у вчиненні одразу двох злочинів (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту та посів або вирощування снотворного маку чи конопель ст.309 ч. 1 та ст. 310 ч. 1 КК України) та притягнув винного до суворої відповідальності в вигляді штрафу загальним розміром 2 550 грн. ( за ст. 309 ч. 1 КК України – 850 грн. штрафу; за ст. 310 ч. 1 КК України – 1 700 грн. штрафу) це при тому, що санкції даних статей передбачають відповідальність до трьох років позбавлення волі, а сума покарання в розмірі 2550 грн. в порівнянні з кількістю вилучених речей та обладнання даної нарколабораторії виглядає просто смішно. Очевидно прокурор вирішив, що даний вирок є достатньо суворим та не оскаржував його. Чому прокуратурою було вирішено, що мета збуту в даної нарколабораторії відсутня залишається тільки здогадуватись
А тим часом берег річки «Уж» став своєрідною меккою серед шукачів наркотиків, адже саме тут у Перечині можна виявляється без особливих проблем знайти принаймні по п’ять кущів коноплі, про що вже стало відомо навіть в столиці України в наслідок її вилучення від туристів з сонячного Закарпаття
Так у судовій справі № 1-кп/304/48/2017 обвинуваченим було знайдено п’ять рослин коноплі біля річки «Уж», можливо там було й більше адже йому вдалося насушити аж 867, 80 грам, очевидно щоб не вкрали таке добро обвинувачений запасся патронами до різних типів зброї. Вироком Перечинського районного суду від 21.02.2017 року у справі № 304/56/17 суд визнав доведеною вину у інкримінованих йому злочинах і кваліфікує його дії за ч. 1 ст. 263 КК України як незаконне зберігання бойових припасів, без передбаченого законом дозволу, та за ч. 2 ст. 309 КК України як незаконне зберігання наркотичних засобів, у великих розмірах, без мети збуту засуджено та звільнено від відбування покарання з іспитовим строком на 1 рік) Рішення не оскаржувалось.
Ще один засуджений 11.09.2015 року, біля 12 год. 00 хв., знаходячись біля річки на околиці м. Перечин Закарпатської області, побачивши кущі дикоростучої рослини коноплі, зірвав з них верхівки та листя, тим самим незаконно придбав наркотичний засіб – канабіс без мети збуту для особистого вживання який привіз до м. Києва де 15.09.2015р. був затриманий у вестибюлі станції метро «Вокзальна» КП «Київський метрополітен» працівниками міліції, які у присутності понятих виявили та вилучили у нього із спідньої білизни три паперові згортки, а з центрального відділення рюкзака – ємкість з полімерного матеріалу з речовиною рослинного походження зеленого кольору який згідно висновку експерта виявився особливо небезпечним наркотичним засобом – канабіс. Вироком Солом’янського районного суду м. Києва у справі №760/18923/15-к від 18 листопада 2015 року цього «туриста» визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.309 КК України і призначити йому покарання -2(два) роки обмеження волі
Ще один засуджений на початку листопада місяця 2015 року, перебуваючи на березі річки «Уж», поблизу м. Перечин, знайшов також п’ять рослин коноплі, які зірвав та висушив, після чого повідривав від стебел суцвіття та листя, подрібнив їх й помістив в поліетиленовий пакет та зберігав такі при собі без мети збуту до 15 год. 35хв. 08 грудня 2015 року, тобто до того дня, коли від нього вилучили правоохоронні органи. Згідно висновку експерта є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено – канабісом (в перерахунку на висушену речовину) становить 650,75 г. Вироком Перечннського районного суду від 24 лютого 2016 року у справі №304/115/16-к суд визнав доведеною вину у інкримінованих йому злочинах і кваліфікує його дії за ч. 2 ст. 309 КК України як незаконне зберігання наркотичних засобів, у великих розмірах, без мети збуту засуджено та звільнено від відбування призначеного покарання з випробуванням з іспитовим строком на 3 (три) роки) Рішення не оскаржувалось.
І таких кримінальних справ в Перечинському суді про збирачів, шукачів, вирощувачів, зберігачів наркотиків в різних кількостях без мети збуту згідно відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі судових рішень назбирається кілька десятків за останні три роки, це не вроховуючи десятки справ про вирощування маку та коноплі, що розглядались в порядку адміністративного судочинства через малу кількість виявлених рослин маку та коноплі.
Очевидно наслідками такої діяльності правоохоронців та безпосередньо прокурора є сумна статистика, що станом на кінець минулого року на обліку обласного наркологічного диспансеру перебувало 270 закарпатців, найбільше з яких проживають в Ужгороді – 190 осіб, на другому та третьому місцях Мукачівський та Рахівський райони, четверте місце посідає Перечинський район. Утім це лише офіційні дані. Насправді справи набагато гірші і наркоманів у рази більше. Те що Перечин знаходиться на четвертому місці в області за кількістю осіб що перебувають на обліку наркологічного диспансеру враховуючи кількість мешканців міста Перечин взагалі виводить його в лідери Закарпатської області по показнику кількості перебуваючих на наркологічному обліку на одиницю населення. Очевидно цим мало переймаються Перечинські правоохоронці та про це навряд чи думають…
Слід зазначити, що згідно даних опублікованих в інтернет мережі, за даними останніх соціологічних опитувань п’ята частка молодих людей знайомі з дією наркотиків. Але за рік кількість неповнолітніх, що вживають наркотики зросла майже на 6% . Серед учнів ПТУ і студентів ВНЗ цей відсоток ще більше (8,9% і 11,5%, відповідно).
Чи не повинні понести прокурор та слідчі пряму відповідальність за понівечені наркотиками життя та долі?
Чи не пора громадянам Перечинського району, поки їх життя не зачепило наслідки такої жахливої статистики, так це вимагати у своїх депутатів міської, районної, обласної ради прийняти на сесіях рішення про звернення від імені відповідних рад до Генеральної прокуратури України та Міністерства внутрішніх справ України про проведення вичерпної та повної перевірки діяльності правоохоронних органів Перечинського району з питань боротьби з виробництвом, обігом та розповсюдженням наркотичних засобів у м. Перечин та Перечинському районі, в тому числі провести повну перевірку здійснення належності слідства та підтримання державного обвинувачення в судах правоохоронними органами в Перечинському районі за останні три роки.