Свого депутата можна звільнити. Ось процедура!
Мабуть, для Вас не є секретом, що переважна більшість наших депутатів йдуть до влади за для власних бізнесових інтересів або для отримання «винагороди» за прийняття «правильних» рішень. А до звичайного люду, до нас із вами, їм і діла немає.
Вже на наступний день після виборів більшість депутатів охоплює «амнезія» щодо передвиборчих обіцянок і планів. А тим часом у моїй багатоповерхівці протікає дах, вже не перший рік не працює ліфт, споруда дала тріщину, через низьку напругу не працює обігрівач, «Закарпатгаз» вкотре підвищив тарифи, дитячий майданчик біля будинку віддали під торгівлю, незаконна забудова закриває світло перед моїми вікнами, а в місті нечуваними темпами «розплоджуються» МАФи і зовнішня реклама, зникають зелені зони…
Участь у вирішенні цих проблем повинен був би брати наш місцевий депутат. І все-таки ми залишаємось сам на сам із своїми негараздами. Ба більше – часто самі наші «обранці» і причетні до рішень, які аж ніяк не покращують наше з вами, городяни, життя.
Тим часом чомусь ми кожен день приходимо вчасно на роботу, виконуємо усі вказівки свого начальника, подекуди, на наш погляд, безглузді, намагаємося не втратити його довіру? Все просто: мене можуть легко звільнити і на моє місце є багато бажаючих. Та й підприємству нероби непотрібні, оскільки так і до банкрутства недалеко.
Однак, чому ж ми так само не звільняємо своїх нероб та порушників депутатів? Чому дозволяємо їм призводити наше місто та оселю до занепаду? Чому у мого депутата не має страху бути звільненим? Хіба він не такий самий працівник як і я?!
Насправді для нашого депутата передбачені подібні підстави для звільнення як і для нас, а саме: втрата нашої довіри, пропуск засідань ради або комісії, невиконання передвиборчих обіцянок та програми і т.д.
А сама процедура «звільнення» місцевого депутата доступна для кожного із нас та складається із шести кроків:
Крок 1. Збори виборців приймають рішення внести пропозицію відкликати свого депутата, створити ініціативну групи для збору підписів. Законом України “Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” передбачалася мінімальна чисельність таких зборів у 10 виборців, однак наразі цей закон, а отже його вимоги до чисельності втратили чинність.
Крок 2. Збори виборців направляють до територіальної виборчої комісії протокол, яким затверджено рішення внести пропозицію відкликати свого депутата, створити ініціативну групи для збору підписів.
Крок 3. Територіальна виборча комісія (ТВК) приймає рішення про видачу підписних листів для збору підписів. Закон надає право ТВК відмовити у прийнятті протоколу зборів виборців виключно у випадку порушення порядку внесення пропозиції про відкликання, що не позбавляє виборців права врахувати недоліки та повторно внести таку пропозицію до ТВК.
Крок 4. ТВК видає підписні листи керівнику ініціативної групи по збору підписів.
Крок 5. Ініціативна група збирає підписи на підтримку пропозиції про відкликання місцевого депутата та подає їх до ТВК. Ініціативній групі потрібно зібрати не менше 5% підписів виборців округу. Для Ужгороду це складає 120 -150 виборців.
Крок 6. ТВК призначає голосування щодо відкликання нашого депутата.
Депутат вважається відкликаним, якщо проти нього проголосувало більше половини виборців, які взяли участь у голосуванні.
Звістка про звільненого колегу одразу вилікує після виборчу «амнезію» та змусить депутатів-нероб працювати на підвищення нашого з Вами добробуту. В іншому випадку вони також будуть звільнені! А на наступних виборах на запитання: «чи ідеш ти в депутати?» ми почуємо відповідь: «ні! ні! там потрібно працювати!».
А зараз, шановний Читачу, у мене запитання до тебе: «З кого починаємо?».
-
Дмитро