Сількільки грошей заробляє берегівський термальний басейн, та скільки з них проходить без сплати податків. Частина 1: Фінансовий інтерес берегівських «революціонерів» (ВІДЕО)
Уже понад пів року новини про спорткомплекс берегівського термального басейну, що мимоволі опинився в управлінні Підприємства об’єднання громадян експлуатаційно-виробниче підприємство “Учбово-спортивна база “Закарпаття” Всеукраїнське фізкультурно-спортивне товариство «КОЛОС» Агропромислового комплексу України (скорочено УСБ «Закарпаття») не залишають перших колонок інтернет видань нашого краю, як його повертають громаді, як страйкують його працівники, та як окремі представники громади міста «мужньо відстоють» інтереси громади, як туристи обіцяють більше туди ніколи не повернутись через нехтування інтересами проживаючих з боку керівництва басейну, бруд та інші неприємні речі знає уже напевне кожен закарпатець. Але, що насправді криється за масками цих берегівських «героічних борців за народ»? А чи не є вони звичайнісінькими брехачами та пройдисвітами, що вирішили непогано підзаробити під революційні гасла?
На початку квітня цього року на берегівському термальному басейні під крики «все для громади Берегова» під гучні хороводи з гаслами «всі податки будуть сплачуватись в бюджет міста Берегова» шляхом вчинення розбійного нападу було здійснено зухвале рейдерське захоплення даного обєкту вдало приховане під революційні події та боротьбу громади… Саме так до управління басейном дорвалися ті, хто здається далекий від таких понять як обовязку сплтати податків та інших платежів, очевидно думаючи про те, що нащо платити податки з готівки, яку можна просто не показувати в обовязковій звітності, а коли якийсь державний орган зохоче щось провірити можна влаштувати очередний хоровод під гасла «регіонали душать приватний бізнес». Можливо саме тому берегівські податківці не поспішали щось перевіряти на даному обєкті, побоюючись крикунів, які незрозуміло чому назвали себе представниками громади Берегова та великими люстраторами чи то зовсім з інших власних міркувань… Так від хороводу до хороводу й існував басейн протягом останніх пів року, до поки учасники організованого злочинного групування, що привикло до готівкового деребану, завдаючи умисно прямих збитків в вигляді щомісячних не сплат податків і зборів під впливом відчуття повної безкарності не посварились між собою та уже в відкриту не почали озвучувати реальні цифри щомісячного фінансового пирога, який розходиться по глибоких та мілких кишенях цього маргіналізованого злочинного угрупування, що іменувало себе представниками громади. Звичайно щоб не викликати підозр інколи скромні суми таки кидали на сплату податків не забувши при цьому пропіаритись в очередній замовній статті «он як багато ми сплатили», «ви бачите як багато боргів ми виплатили».
Тож який «скромний» заробіток тільки з однієї продажі білетів на басейн не враховуючи те що на території спорткомплексу функціонують готель на 130 місць, столова та кафе? Впевнену відповідь на це запитання надала компетентна з даного питанн, близька до фінансових потоків даного обєкта та прямий учасник всього цього всього дійства Чуха О.М. – директор Берегівської ДЮСШ «Колос»:
Проте на запитання яка ж загальна сума місячного заробітку спорткомплексу берегівського термального басейну пані Чуха Олена уже не стала говорити, можливо тому, що зрозуміла що ці цифри не для зайвих вух та їх озвучувати не варто, щоб не виникало лишніх запитань у контролюючих органів та дійсних активістів міста …
Ось і виходить, що тільки з продажу білетів щомісячна виручка становить понад два мільйони гривень, а ще на господарстві є кафе з щоденною виручкою близькою до каси басейну, якою так годиться завідуюча кафе пані Югас Марина (донька заступника начальника по господарській частині «новоявленого революціонера та люстратора» Боровського Валерія) та по сумісництву вишибала, є ще виручка від готельних послуг якою пишається пан Югас Степан – менеджер готелю та чоловік завідуючої кафе, та є ще одна виручка від харчування проживаючих, яка дещо менша від вище перелічених проте теж радує щоденним поповненням кишені на чималу суму. Так по троху і набігає то там то там близько чотирьох мільйонів гривень на місяць.
Звичайно серед чотирьох мільйонів дійсних причин щоб захопити даний обєкт можна вигадати будь-яку казку, як і таку що це в інтересах дітей та громади Берегова, та ніхто нічого не запідозрить.
Ось і маємо, що при місячному обороті в сумі близько чотирьох мільйонів гривень Підприємство обєднання громадян «Учбово-спортивна база «Закарпаття» за пять місяців такої «тяжкої та низькоопачуваної роти» спромоглося зареєструвалося платником податку додану вартість тільки через два місяці 04.06.2014 року. Незважаючи на те що обовязок реєстрації платником ПДВ виникає після того як виручка перевищить 300 тис. гривень. То ж виходить, що за два місяці діяльності 20% ПДВ від близько чотирьох мільйонної місячної виручки «пішло» на все що завгодно тільки от не на сплату ПДВ, та бюджет недопоступило близько одно мільйона шісот тисяч гривень? Не менш цікаве запитання виникає стосовно коштів які збирались як виручка від продажу білетів на басейн в період з 03 по 08 квітня 2014 року, а саме куди вони поділись, адже касові апарати було зареєстровано тільки 08 квітня 2014 року в Берегівській податковій інспекції.
То ж скільки коштів недопоступило до бюджетів усіх рівнів від такої діяльності берегівських «революціонерів-люстратрів» та на яку суму вони попонили власні бюджети залишається тільки здогадуватись…
Звичайно така цинічна та антисоціальна поведінка могла бути наслідком «кришування» даного питання з боку місцевих можновладців, але от кого саме, та хто? Можливо відповідь криється в запитанні Югас Марини чи знає мер Берегова?… Продовження буде…