ОВІР обкрадає людей? За чий кошт б’ють майдан?
18 лютого 2014 року громадські активісти провели акцію «паспорт за 170,00 грн! Складності у активістів виникли вже на етапі сплати державно мита в 170,00 грн., оскільки працівники банків не бажали приймати такі платежі без згоди керівника ДМС в Закарпатті.
Однак, зібравши всі необхідні документи, та сплативши державне мито у розмірі 170,00 грн., вони намагалися здати документи для отримання паспорта громадянина України для виїзду за кордон.Нагадаймо, що постановою Верховного суду України від 3 грудня 2013 р. у справі №21-416а13 сказано, що сплата державного мита покриває витрати, пов’язаних видачею закордонного паспорту (у тому числі і вартість бланка). Тому орган ДМС України не вправі вимагати повторної оплати тих самих дій (послуг) на підставі іншого нормативно-правового акту.
У Головному управлінні ДМС у Закарпатській області відмовилися навіть отримувати документи на виготовлення закордонного паспорту, що є порушенням ст. 7 Закону України «Про звернення громадян» . Службовці переконані , що крім 170 грн. державного мита необхідно також сплачувати додатково 87,15 грн. “за оформлення та видачу паспорта” та 120 гривень “за бланк паспорта”. Разом це складає 377,15 грн.
Невідомо, чи є у керівника ДМС в Закарпатті юристи-порадники, але для прокуратури це майже явка з повинною, зокрема, у вчиненні такого злочину як “невиконання судового рішення”. Адже згідно з ч.1 244-2 КАСУ Кодексу адміністративного судочинства “Рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов’язковим для всіх суб’єктів владних повноважень (…).
Невиконання судових рішень Верховного суду України тягне за собою відповідальність, установлену законом. Таким законом є Кримінальний кодекс України, згідно з частиною 2 ст. 382 Кримінального кодексу України:
- умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду, вчинене службовою особою, карається штрафом від семисот п’ятдесяти до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від двох до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років;
Наразі активісти звернулися до прокуратури Закарпатської області. Далі буде…