Чи дає якийсь результат часта зміна керівництва?
Як часто потрібно змінювати керівників для ефективного виконання поставлених завдань?
Ми проаналізували це питання на прикладі Закарпатської області
Зважаючи на зміни, які відбулися внаслідок революції гідності, вважаємо за доцільне дослідити саме цей період, зокрема, з кінця 2013 року по теперішній час. Губернатор: Ледида, Лунченко, Губаль, Москаль – 4; Прокурор: Корбань, Сидорчук, Янко, Гаврилюк – 4; Начальник міліції: Варцаба, Шаранич, Князев, Стефанишин – 5; Начальник СБУ: Феделеш, Любенков, Гелетей, Воєводін – 4; Начальник митниці – Харченко, Стрічик, Іванов, Симчера, Крутяк, Колесніков – 6; Податкова: Іванчо, Петріченко – 2. На цьому місці ми зупинилися і детально зосередили свою увагу саме на Головному управлінні ДФС в Закарпатській області – найбільш “стабільному” органі. Виявляється, окремі керівники цього відомства очолюють відповідальні напрямки вже тривалий період без змін. І нашому дивуванню не було меж, коли ми дізналися, що боротьбу з корупцією з 2013 року очолює одна і та ж особа – Гецянин Руслан Іванович, потомственний фіскал у другому коліні. Люстрація залишила його поза увагою, а результати “плідної” праці дозволяють йому й надалі залишатися у кріслі керівника власної безпеки – підрозділу, завданнями якого є викриття проявів корупції у податковій та митниці.
Ми звернулися до прокуратури області, яка здійснює нагляд за дотриманням законодавства правоохоронними органами, щоб отримати об’єктивну інформацію про результати роботи антикорупційного підрозділу ДФС. У відповідь ми отримали інформацію, згідно з якою очолюваний Гецянином підрозділ за три роки спромігся на ….., це при тому, що майже раз у квартал, а останнім часом і частіше, ми є свідками того, що співробітники СБУ та поліції, один за одним, затримують митників з податківцями.
З чим же боровся весь цей час Гецянин Р.І.?
Відповідь ми знайшли у декларації про доходи цього держслужбовця! Підрозділ ВБ підпорядковується безпосередньо керівництву ДФС України і це керівництво так само змінилося від Клименка, Білоуса до Насірова, а пан Гецянин виявляється незамінним кадром…
Чи таких “змін” прагнуло суспільство у боротьбі з корупцією, захищаючи кого гинуть воїни-патріоти на сході нашої країни? Невже реформи у нашій державі та, зокрема, у фіскальному відомстві зводяться до зміни назв податків та підрозділів, які їх справляють? До якого часу недолюстровані будуть обіймати посади в державних органах влади? Пане Насіров, більшість із цих запитань саме до Вас!