Останні новини
Червень 20, 2016 - Закарпатські активісти “штормили” Генеральну прокуратуру України (ВІДЕО)
Червень 5, 2016 - 23-річна невістка прокурора Янка виявилася міліонером!
Травень 26, 2016 - На тітушко-охоронця Закарпатського прокурора подали заяву про злочин до ГПУ!
Травень 22, 2016 - Тітушка Закарпатського прокурора Янка у м. Яремче намагався побити журналістів та активістів (ВІДЕО)
Травень 19, 2016 - В Ужгороді депутат підстрелив громадського діяча і стріляв у іншого депутата
Травень 6, 2016 - Прокуратура Закарпаття “кришує” кримінал ужгородських депутатів та забудовників
Травень 4, 2016 - Новий сайт Ужгородської міської ради коштував 54 тис. грн.
Квітень 22, 2016 - СПИСОК БЕЗДІЯЛЬНОСТІ ПРОКУРОРА ЯНКА!!
Квітень 11, 2016 - В Ужгороді відбулося загальноміське віче
Березень 30, 2016 - Як бюджет м.Ужгород втратив понад мільйона гривень
Березень 26, 2016 - Контрабанду на Закарпатті “кришує” МВС, СБУ та Прокуратура області!?
Березень 25, 2016 - Приватні вулиці для обраних в Ужгороді
Березень 17, 2016 - Ужгородська міська рада закуповує “золоті” дорожні знаки
Березень 16, 2016 - Як отримати безкоштовні ліки в Ужгороді
Лютий 6, 2016 - Що ти, друже, робив тут, поки я там воював?
Лютий 1, 2016 - Рік по Дебальцеву: кілька історій про вихід з оточення
Лютий 1, 2016 - В Ужгороді горить ТЦ “Україна”
Січень 19, 2016 - Ужгород – “місто-сад”, від якого залишився лише спогад
Січень 6, 2016 - Що робити якщо Ви не отримали субсидію?
Січень 6, 2016 - Депутати вимагали звільнити Анатолія Ковальського з посади директора ЖРЕРУ

ПІСЛЯ МАЙДАНУ КОРУМПОВАНІ «ПОДАТКОВІ МІЛІЦІЯНТИ» В ЗАКАРПАТТІ ПОСИЛИЛИ НЕЗАКОННИЙ ТИСК НА ПРИВАТНИЙ БІЗНЕС

Не дивлячись на прагнення громадськості до змін, деякі чиновники не бажають визнавати верховенство закону над особистими «комерційними» цілями, вдаючись до банального рейдерства з метою довести до банкрутства ті підприємства, які не погоджуються незаконно збагачувати корупційних посадовців.

Одним з таких наочних прикладів є незаконні, репресивні дії працівників податкової міліції ГУ Міндоходів у Закарпатській області, направлені  проти діяльності товариства з обмеженою відповідальністю «Триоптика» (м. Ужгород), яке з 2005 року здійснює господарську діяльність в сфері оптових продаж окулярів та аксесуарів до них, та зарекомендувало себе довготривалою співпрацею зі світовими торговими мережами, які працюють на території України.

Отже, 9 квітня 2014 р. на склад ТОВ «Триоптика», який знаходиться в орендованому приміщенні, увірвалися працівники податкової міліції пред’явивши при цьому Ухвалу суду про проведення обшуку підприємства, яке не має жодного відношення до діяльності товариства.

Опломбовані склади ТОВ «Триоптика»

Опломбовані склади ТОВ «Триоптика»

Керівництвом ТОВ «Триоптика» було повідомлено, що на даному складі немає жодного майна, яке належить суб’єкту господарювання, що значиться в ухвалі суду, та були надані документи, що підтверджують право власності на товар, який знаходиться в орендованому складському приміщенні.

Не зважаючи на надані документи та провівши безрезультатний огляд складу на предмет наявності майна підприємства, вказаного в ухвалі суду, працівники податкової міліції почали пред’являти безпідставні звинувачення вже на адресу посадових осіб ТОВ «Триоптика» та приступили до неправомірного перерахунку товару підприємства. При цьому була повністю заблокована робота складу із забороною здійснення відпуску товару. Також була заблокована і робота іншого суб’єкта господарської діяльності, склад якого є суміжним та чий товар аналогічно піддався перерахунку.

Незаконний перерахунок товару проводився податківцями без правових підстав та з істотними порушеннями, супроводжувався створенням безладу і хаосу на складі, моральним тиском на працівників підприємства. При цьому працівниками податкової міліції заздалегідь були вимкнені камери відео-спостереження.

Керівництво товариства неодноразово наголошувало на неприпустимості блокування роботи складу, яке може призвести до банкрутства внаслідок отримання штрафних санкцій за непоставку товару та втрати можливості реалізувати сезонний товар в період активних продаж. Проте, всі доводи зі сторони адміністрації товариства були проігноровані працівниками податкової міліції.

У коментарях кореспонденту видання «Вся Закарпатська Правда» щодо ситуації, яка склалася на підприємстві, виконавчий директор ТОВ «Триоптика» Галина Шутко, зокрема, зазначила:

«Більш за все пригнічує в даній ситуації безпорадність представників підприємництва в аналогічних ситуаціях. Адже всі скарги ТОВ «Триоптика» до органів, які повинні здійснювати контроль над діями працівників податкової міліції залишилися безрезультатними. Не були отримані нами і відповіді на офіційні звернення з проханням роз’яснити, якими нормами законодавства керуються працівники податкової міліції здійснюючи свої безчинства».

Товар який не доставили замовникам своэчасно

Товар який не доставили замовникам своэчасно

Пізніше, у відповідь на клопотання слідчого з особливо важливих справ слідчого управління ФР ГУ Міндоходів у Закарпатській області про накладання арешту на майно ТОВ «Триоптика», суддя Ужгородського міськрайонного суду виніс Ухвалу від 29 квітня 2014 року про відмову в накладенні арешту та визнав незаконним проведений обшук на складі ТОВ «Триоптика». Аналогічне рішення було винесено Апеляційним судом Закарпатської області.

Усвідомлюючи незаконність своїх дій та не підтвердивши під час обшуку на складі свої безпідставні звинувачення, працівники податкової міліції, не маючи жодних фактів, порушили  кримінальне провадження відносно службових осіб ТОВ «Триоптика».

«Ознайомившись з даними, на яких базується звинувачення, керівництво підприємства було безмірно вражене, оскільки вказані дані не тільки не відповідають дійсності, але й базуються на надуманих розрахунках та припущеннях. Вказане формулювання звинувачення носить виключно формальний характер і необхідне, винятково, для порушення кримінального провадження» – повідомляє Галина Шутко.

05 травня 2014 року на виконання Ухвали слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду, працівникам податкової міліції довелося розблокувати роботу складу та повернути товар підприємству.

Незаконне блокування складу тривало з 09 квітня по 04 травня 2014 року включно, протягом якого підприємство не мало жодної змоги здійснювати господарську діяльність, що призвело до непоправних збитків у вигляді втрати покупців, невиконання договірних зобов’язань по відпуску товару та втрати періоду для реалізації сезонної продукції. Крім того, репутація ТОВ «Триоптика» була заплямована в очах міжнародних мереж гіпермаркетів – через неможливість своєчасно виконати поставки замовленого товару.

«Повністю повернути довіру наших клієнтів після вказаних подій, нажаль, неможливо, що уже негативно відображається на значному погіршенні реалізації товару. Для відновлення звичайного режиму роботи складу та усунення безладу, які залишили за собою працівники податкової міліції знадобиться ще значний період часу» – коментує прикру ситуацію керівництво ТОВ «Триоптика».

Фактична перевірка діяльності товариства працівниками податкової адміністрації не виявила суттєвих порушень, які б підтверджували звинувачення працівників податкової міліції. Проте, не дивлячись на рішення двох судових інстанцій про визнання дій працівників податкової міліції незаконними, репресії на адресу ТОВ «Триоптика» тривають і по сьогоднішній день.

При цьому, постійному тиску піддаються не тільки працівники ТОВ «Триоптика», але й покупці товариства. Це проявлється у вигляді проведенні допитів та обшуків, які відбуваються на даний момент. До працівників підприємства та його покупців застосовуються всі формальні та неформальні методи впливу. Крім того, працівники податкової міліції навмисно створюють негативний імідж товариству «Триоптика», посилаючись у своїх листах та запитах до партнерів підприємства на непідтверджені здогадки, щодо незаконної діяльності компанії.

«На наш погляд, працівники податкової міліції, розуміючи неправомірність своїх дій та неспроможність законними методами підтвердити безглузді звинувачення, вирішили створити затяжний процес перевірок, який повністю забирає на себе всі сили та час працівників товариства та не залишає жодної можливості займатися безпосередньо господарською діяльністю» – переконана виконавчий директор підприємства.

Для захисту свої прав, посадові особи товариства спочатку вивчили можливість звернутися до судових інстанцій і притягти до відповідальності винних осіб. Проте виявилось, що в даній ситуації може бути покараний тільки рядовий працівник податкової міліції, який є лише безпосереднім виконавцем.

Звертаємо також увагу на факт, що на протязі незаконного блокування роботи підприємства збитки були нанесені не тільки йому, але й державі.

Як ми вже повідомляли, ТОВ «Триоптика» є досить значним платником податків – з 2012 року товариством сплачено понад 4,4 млн. грн. податку на додану вартість та митних платежів при ввезенні товару на територію України. Даний показник у масштабах Закарпатської області є досить вагомим.

Прикрим фактом є також прогнозоване подальше погіршення іміджу України на міжнародному ринку через подібні репресивні та корупційні методи тиску на підприємства, які співпрацюють із світовими компаніями.

Дана ситуація особливо гостро демонструє незахищеність приватного бізнесу і безкарність деяких представників державних структур, яка досі триває в Закарпатті зокрема, не дивлячись на революційні зміни, що відбулися в країні.

В таких умовах будь-яке підприємство краю ризикує стати об’єктом «особливої уваги» з боку працівників контролюючих органів та, не підкорившись обставинам, може бути доведене до примусового банкрутства.

P.S. Щодо причин «посиленої уваги» з боку податкової міліції саме до цієї комерційної компанії. На запитання кореспондента нашого видання, чи мало місце неформальне спілкування посадових осіб ГУ Міндоходів у Закарпатській області з керівництвом товариства, яке передувало перевіркам або пояснювало СПРАВЖНІ їх причини, виконавчий директор товариства дипломатично зауважила: «Мені не відомо про факти таких зустрічей».

Проте з неофіційних джерел ми дізналися: причиною незаконних дій з боку податківців стало небажання керівництва підприємства брати участь у корупційних схемах. Простіше кажучи – ТОВ «Триоптика», яке на протязі своєї господарської діяльності здійснює її прозоро і в правовому полі, відмовилося «ділитися» своїми законними доходами з корупційними чиновниками.

Пропонуємо інтерв’ю з виконавчим директором ТОВ «Триоптика» Галиною Шутко

Ухвала-згідно-якої-зробили-обшук-на-складі_к

Ухвала згідно якої зробили обшук на складі ТОВ «Триоптика» ст.1

Ухвала згідно якої зробили обшук на складі ТОВ «Триоптика» ст.2

Ухвала згідно якої зробили обшук на складі ТОВ «Триоптика» ст.2

Рішення-суду-першої-інстанції_к

Рішення суду першої їнстанції

Рішення суду першої їнстанції

Рішення-апеляційного-суду_к Рішення-апеляційного-суду-2_к

Рішення апеляційного суду

Рішення апеляційного суду

Клопотання-про-закриття-справи_к1

Клопотання про закриття справи

Клопотання про закриття справи

 ВСЯ Закарпатська Правда