Останні новини
Червень 20, 2016 - Закарпатські активісти “штормили” Генеральну прокуратуру України (ВІДЕО)
Червень 5, 2016 - 23-річна невістка прокурора Янка виявилася міліонером!
Травень 26, 2016 - На тітушко-охоронця Закарпатського прокурора подали заяву про злочин до ГПУ!
Травень 22, 2016 - Тітушка Закарпатського прокурора Янка у м. Яремче намагався побити журналістів та активістів (ВІДЕО)
Травень 19, 2016 - В Ужгороді депутат підстрелив громадського діяча і стріляв у іншого депутата
Травень 6, 2016 - Прокуратура Закарпаття “кришує” кримінал ужгородських депутатів та забудовників
Травень 4, 2016 - Новий сайт Ужгородської міської ради коштував 54 тис. грн.
Квітень 22, 2016 - СПИСОК БЕЗДІЯЛЬНОСТІ ПРОКУРОРА ЯНКА!!
Квітень 11, 2016 - В Ужгороді відбулося загальноміське віче
Березень 30, 2016 - Як бюджет м.Ужгород втратив понад мільйона гривень
Березень 26, 2016 - Контрабанду на Закарпатті “кришує” МВС, СБУ та Прокуратура області!?
Березень 25, 2016 - Приватні вулиці для обраних в Ужгороді
Березень 17, 2016 - Ужгородська міська рада закуповує “золоті” дорожні знаки
Березень 16, 2016 - Як отримати безкоштовні ліки в Ужгороді
Лютий 6, 2016 - Що ти, друже, робив тут, поки я там воював?
Лютий 1, 2016 - Рік по Дебальцеву: кілька історій про вихід з оточення
Лютий 1, 2016 - В Ужгороді горить ТЦ “Україна”
Січень 19, 2016 - Ужгород – “місто-сад”, від якого залишився лише спогад
Січень 6, 2016 - Що робити якщо Ви не отримали субсидію?
Січень 6, 2016 - Депутати вимагали звільнити Анатолія Ковальського з посади директора ЖРЕРУ
Кадри вирішують все або Kого призначають на керівні посади в природоохоронній сфері Закарпаття

Кадри вирішують все або Kого призначають на керівні посади в природоохоронній сфері Закарпаття

В редакцію Ужгородської правди надійшов лист, який ми публікуємо без будь-яких змін: 

У цій статті йтиметься про недолугу кадрову політику представників нової влади. Точніше про її відсутність – у галузі екології та природних ресурсів. Ця сфера для туристичного Закарпаття мала б бути пріоритетною. Із зміною влади з’явилася надія, що названий пріоритет не залишиться на рівні декларацій. Але…

Ужанський національний природний парк. Тут відтворюють та зберігають унікальні природні комплекси Східних Карпат, що мають важливе природоохоронне, естетичне, наукове, освітнє, рекреаційне та оздоровче значення.

Створений на базі регіонального ландшафтного парку «Стужиця» у 1999 році, Ужанський нацпарк під незмінним керівництвом Василя Копача за свою коротку історію мав як невдачі, так і досягнення. Зокрема, став членом Європейської федерації природо-заповідних територій «Європарк», увійшовши в липні 2007 року до списку Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат». Зрозуміло, що до керівництва парку виникало багато запитань, але ніхто не зміг би звинуватити його в некомпетентності.

Тим не менш, наприкінці 2013-го директора УНПП Василя Копача було звільнено з посади – не продовжили контракт.

Ось тут на сцену виходить наш «герой». Наказом міністра екології та природних ресурсів України з 15 травня 2014 року призначений виконуючим обов’язки директора Ужанського НПП 44-річний Віктор Іванович Биркович.

Призначення вже з самого початку було сумнівним, оскільки згідно з затвердженим Мінприроди Положенням про УНПП, у разі відсутності директора виконання його обов’язків здійснюється заступником директора, яких в УНПП є два. Але комусь у міністерстві був потрібен саме «незамінний спеціаліст широкого профілю» Биркович.

Більше того, за свідченням працівників парку, незважаючи на те, що новий керівник був призначений на посаду з 15 травня 2014 року, він реально вийшов на роботу та вперше з’явився в адмінбудівлі УНПП лише 29 травня 2014 року. У цей же день він «заднім числом» підписав наказ, що приступив до виконання своїх функціональних обов’язків з 15 травня 2014 року, тоді як до цього насправді виконувала обов’язки директора інша особа. Але Віктора Бирковича це анітрохи не бентежило. Він дав пряму вказівку бухгалтерії УНПП нарахувати йому зарплату з 15.05.2014 року, що вже містить ознаки протиправної діяльності і мало б викликати зацікавленість у відповідних органів.

Хто ж такий цей «незамінний спеціаліст у природоохоронній галузі»?

Зі слів самого Бирковича під час службових нарад з керівниками підрозділів УНПП та в ході особистих бесід з його працівниками він «є бізнесменом, володіє лісопилкою та заводом брикетного палива й прийшов в Ужанський нацпарк заробляти гроші».

І дійсно, у відкритому доступі в мережі Інтернет (електронні ресурси з базами даних ЄДРПОУ) міститься інформація, що близьким родичам Бирковича, у тому числі йому, належить кілька суб’єктів господарювання. Зокрема безпосередньо Віктор Биркович є співзасновником ТОВ «Абієс інвест» з вкладом до статутного фонду у розмірі 272 000 грн. Його видом діяльності зазначене: «лісопильне та стругальне виробництво; просочування деревини».

Цікаво, що про це думає його роботодавець, Міністерство екології та природних ресурсів? А прокуратура? Адже, тут як мінімум присутній конфлікт інтересів!

Саме тому, Биркович всіляко сприяє в оформленні дозвільних документів на вирубку деревини в Ужанському НПП. Зокрема, ним свідомо нанесено значної матеріальної шкоди державі (кілька мільйонів гривень) бездіяльністю та затягуванням розробки букових буреломів, які сталися на території Ужанського НПП ще в травні цього року. У результаті вся, найвищої якості (віком понад 80 років), букова деревина втратила свої ділові властивості та придатна лише для палива.

В особистих цілях, використовує новий директор і службовий транспорт Ужанського НПП. Зокрема на автомобілі ВАЗ 2110 «Пріора» кожного дня їздить з Ужгороду на роботу до смт. Великий Березний та назад додому (понад 100 км). В умовах кризового фінансування лише за один місяць «наїздив» стільки бензину, скільки службі державної охорони природно-заповідного фонду Ужанського НПП вистачило б на 3-4 місяці.

До речі, в буремних 90-тих наш герой був відомий серед кримінальних елементів під псевдо «Француз». Так, що у оперативних підрозділів МВС та СБУ мало б зберегтися чимало цікавого на цю особу.

Сьогодні, розповідають працівники нацпарку, є нездоровий морально-психологічний клімат в колективі. Постійні погрози та тиск в.о. директора та його поплічників на підлеглих призвели до саботажу останніми будь-яких вказівок керівництва. Невдоволення колективу знайшло свій прояв у письмовому зверненні останнього від 14.07.2014 року до міністра екології та природних ресурсів України, голови СБУ та генерального прокурора України. Щоправда, реакція на скарги колективу поки відсутня.

Наш герой встиг проявити себе і на міжнародному рівні, паралізувавши будь-яку співпрацю з колегами з-за кордону. Зокрема, відомо що Биркович В.І. робив спроби організувати «робочу» поїздку в Словаччину з візитом до керівництва Народного Парку Полоніни, який є частиною трилатерального українсько-польсько-словацького біосферного резервату «Східні Карпати». Але директор словацького парку Міро Бураль офіційно відмовив колезі. Причиною відмови зазначено «відсутність спільних програм». Це є щонайменше дивним, адже біосферний резерват «Східні Карпати» – це перший в світі неподільний природний комплекс, невід’ємними частинами якого є три національні парки. Справжньою ж причиною відмови став склад делегації, куди Биркович включив осіб, які проходять по оперативним базам словацької поліції як члени організованих злочинних угрупувань у сфері нелегальної міграції та контрабанди тютюнових виробів.